Samochody
Na każde warunki pogodowe

Samochód z OC sprawcy

SAMOCHÓD ZASTĘPCZY ZA DARMO!

AUTO ZASTĘPCZE DLA KAŻDEGO ZA DARMO! (SZKODA OC SPRAWCY)

6 (Copy)

Jeszcze do niedawna zwrot kosztów najmu samochodu zastępczego na czas
naprawy dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej był niemożliwy. Towarzystwa Ubezpieczeniowe w wielu przypadkach nie uznawały roszczeń poszkodowanych w wypadku.

Ubezpieczyciele wręcz zmuszali swoich klientów do przesiadki na środki komunikacji publicznej. Wyjątki od tego były nieliczne. Za poszkodowanymi stanął Rzecznik Ubezpieczonych, który już od paru lat starał się o zmianę niekorzystnej interpretacji przepisów. Starania przyniosły efekt w dniu 17 listopada 2011 roku, kiedy to Sąd Najwyższy w składzie siedmiu sędziów podjął uchwałę, w której uznał, że utrata możliwości korzystania z naszego auta rozbitego w wypadku (z winny innego uczestnika ruchu) jest szkodą osobową- czyli taką, którą musi pokryć ubezpieczenie OC sprawcy, a zwrot kosztów za pojazd zastępczy jest obowiązkiem firmy ubezpieczeniowej! i jest niezależny od dostępności komunikacji publicznej.

Każdemu, kto musi odstawić rozbite auto do warsztatu Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają obowiązek zwracać koszt wynajmu samochodu zastępczego.

Poszkodowany ma prawo do całkowitej rekompensaty kosztów wynajmu auta zastępczego od dnia powstania szkody do momentu odbioru samochodu z warsztatu. Zwrot kosztów przysługuje również w przypadku, gdy zniszczony samochód kwalifikuje się do szkody całkowitej.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają obowiązek pokrycia kosztów samochodu zastępczego również na kolejne 7 dni od momentu, kiedy poinformują poszkodowanego o takiej decyzji. Okres ten może ulec zmianie- skróceniu w przypadku, gdy odszkodowanie zostanie wypłacone wcześniej.


AUTO ZASTĘPCZE DLA KAŻDEGO NIE TYLKO DLA FIRM!
ZA DARMO DLA POSZKODOWANYCH.

6 (Copy)

PAMIĘTAJ!!
Jeśli chcesz uzyskać zwrot kosztów pojazdu zastępczego na czas szkody musisz spełnić takie warunki:
-od momentu powstania szkody do jej zgłoszenia nie może upłynąć więcej niż 3 dni, w innym przypadku trzeba wytłumaczyć to opóźnienie (Wypożyczalnia Samochodów SIP s.c. radzi, aby w razie możliwości zgłaszać szkodę od razu po jej powstaniu, lub w niedalekim czasie po jej zaistnieniu wtedy Ubezpieczalnie nie mają się do czego przyczepić)
-porozmawiaj z warsztatem w przypadku, gdy nie współpracuje z danym Towarzystwem Ubezpieczeniowym o okresie oczekiwania na uszkodzone części (zazwyczaj ten czas nie może przekraczać 2 dni roboczych).


WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW SIP S.C. RADZI JAK UZYSKAĆ ZWROT KOSZTÓW WYNAJMU SAMOCHODU ZASTĘPCZEGO BEZ ŻADNYCH PROBLEMÓW:

12 (Copy)

– jeśli samochód, był wykorzystywany do dojazdu do pracy, leczenia, dowozu dzieci lub osób niepełnosprawnych bądź innych istotnych czynności, Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie może odmówić wypłaty odszkodowania za wynajem. Aby Ubezpieczyciel nie zakwestionował wypłaty odszkodowania z tytułu najmu samochodu zastępczego, warto przedstawić dokumenty świadczące o tym, że samochód był nam niezbędny i jego brak spowoduje straty finansowe, zdrowotne lub moralne. Lecz i bez tych dokumentów przysługuje nam pojazd zastępczy na czas naprawy naszego samochodu.
– warto przed wynajęciem samochodu złożyć w Towarzystwie Ubezpieczeniowym sprawcy (pamiętajmy po zdarzeniu zapiszmy numer rejestracyjny sprawcy, nazwę Ubezpieczalni, dane kierowcy oraz numer polisy) oświadczenie, które może wyglądać tak:

„ OŚWIADCZENIE
Dotyczy sprawcy
MARKA I MODEL:
NR REJ:
NR POLISY:
Nasze dane: imię nazwisko, marka model, nr rej,
Oświadczam, że w związku z uszkodzeniem mojego samochodu przez Państwa Klienta, którym dojeżdżałem do pracy/ lekarza/ prowadzenia działalności/ itp. Jestem zmuszony(a) wynająć pojazd zastępczy na czas naprawy, samochód jest mi niezbędny do dalszego dojazdu do pracy/lekarza/prowadzenia działalności gospodarczej.”

Kopia wyżej omówionego dokumentu powinna zostać złożona z potwierdzeniem przyjęcia wydanego dla nas (pieczęć firmowa, data wpływu). W przypadku, gdy dokument wysyłamy pocztą/ kurierem, pamiętajmy by zrobić to za potwierdzeniem odbioru.
To TY wybierasz z jakiej wypożyczalni chcesz skorzystać !!!. Pamiętaj tylko o tym, że ceny wynajmu nie mogą odbiegać od cen w innych wypożyczalniach samochodów oraz o tym, że wynająć możesz samochód tej samej klasy lub klas niższych.

ZADZWOŃ DO WYPOŻYCZALNI SAMOCHODÓW SIP, A MY ZAJMIEMY SIĘ WSZYSTKIM, POMOŻEMY W PROCESIE LIKWIDACJI SZKODY, ROZLICZYMY SIĘ BEZGOTÓWKOWO Z TOWARZYSTWEM UBEZPIECZENIOWYM ZA WYNAJEM, DORADZIMY W JAKIM WARSZTACIE WARTO NAPRAWIAĆ SWÓJ SAMOCHÓD.

UPOWAŻNIJ NAS PISEMNIE LUB MAILOWO, A PRZEJMIEMY WSZYSTKIE FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z WYNAJMEM NA SIEBIE.

TOWARZYSTWA UBEZPIECZENIOWE MAJĄ OBOWIĄZEK ZWRÓCIĆ KOSZTY WYNAJMU POJAZDU ZASTĘPCZEGO NA CZAS NAPRAWY!!!

ZADZWOŃ DO NAS I WYNAJMIJ AUTO A DODATKOWO BEZPŁATNIE OTRZYMASZ PORADĘ CO PRZYSŁUGUJE CI POZA AUTEM ZASTĘPCZYM.( NP. KOSZTY LECZENIA, ZARÓWNO PSYCHICZNEGO JAK I FIZYCZNEGO, ZNISZCZONE MIENIE- LAPTOP ITP. ) WIĘCEJ DOWIESZ SIĘ DZWONIĄC DO NAS.

KONTAKT TEL. 536- 216-717 CZYNNY CAŁĄ DOBĘ