Pytania i odpowiedzi

Czy są jakieś ograniczenia nakładane na wypożyczane przez SIP samochody?

Stosowanym ograniczeniem w SIP, ale również w innych wypożyczalniach jest dzienny limit kilometrów (w SIP możliwość wypożyczenia także bez limitu) oraz zakaz uczestnictwa wypożyczonym samochodem w imprezach sportowych (wyścigach, rajdach). Dodatkowo zawsze trzeba poinformować o planowanym wyjeździe autem poza granice kraju- Polski.

Jak przebiega proces wynajmu samochodu w naszej wypożyczalni?

Wszystkie formalności załatwiamy od ręki w miejscu dogodnym dla Ciebie, a trwa to nie dłużej niż 15 minut. Do zawarcia umowy niezbędne będą dwa dokumenty tożsamości kierowcy tj. prawo jazdy i dowód osobisty/paszport. Po spisaniu umowy wynajmu samochodu kluczowym elementem jest protokół zdawczo-odbiorczego. Na nim, w obecności przedstawiciela firmy SIP s.c., zaznaczone zostaną wszelkie uwagi dotyczące wynajmowanego samochodu.

Przed podpisaniem protokołu należy sprawdzić stan techniczny auta, lakieru, tapicerki. Wszystkie zastrzeżenia trzeba zgłosić i zawrzeć w protokole.

Jak trzeba przygotować samochód przed zwróceniem go do Wypożyczalni Samochodów SIP s.c.?

Najważniejszą sprawą jest oddanie samochodu z takim samym stanem paliwa, nasze auta wydajemy zatankowane do pełna. SIP s.c. pozwala na oddanie samochodu nawet z pustym bakiem, jednak za każdy brakujący litr paliwa trzeba będzie zapłacić (stawki opisane w Regulaminie SIP s.c.). Dodatkowo, gdy auto było czyste w środku i na zewnątrz trzeba oddać go w takim samym stanie. W innym przypadku podobnie jak z paliwem trzeba będzie zapłacić (Regulamin SIP s.c).

Jakie kryteria trzeba spełniać, aby wypożyczyć samochód w Wypożyczalni Samochodów SIP s.c.?

Każdy kto chce wypożyczyć samochód w naszej firmie musi podpisać umowę, na której znajdują się dokładne dane firmy, osoby wypożyczającej oraz samochodu (nr rej, numer nadwozia- VIN). Konieczne jest również zapłacenie kaucji (zależnej od klasy samochodu). Gdy auto zostanie zwrócone nieuszkodzone, kaucja jest zwracana.

Czy przy wyjazdach zagranicznych trzeba dodatkowo zgłaszać to Firmie SIP s.c.?

Tak. Wypożyczalnia Samochodów SIP s.c. musi zostać poinformowana o takim fakcie. Dodatkowo osoba wybierająca się poza granice Polski musi zapłacić dodatkowe ubezpieczenie.

Czy każdy może wypożyczyć samochód w Wypożyczalni Samochodów SIP s.c.? Jeśli nie to czym jest to spowodowane?

Rzeczywiście, nie zawsze wystarczy ważne prawo jazdy, by skorzystać z wynajmu w SIP s.c. Osoba, która chce wypożyczyć samochód musi mieć skończone 21 lat i posiadać prawo jazdy od minimum roku.. Obostrzenia wynikają z zapisów umów zawartych z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, w których ubezpieczone są samochody Firmy SIP s.c. Stosując się do tych zasad osoba wypożyczająca jak i Nasza firma nie będzie miała problemów w przypadku zwrotu kosztów ewentualnej szkody z Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Czy mając międzynarodowe prawo jazdy można wypożyczyć samochód w Wypożyczalni SIP s.c.?

Tak, legitymując się międzynarodowym prawem jazdy można wypożyczyć u nas samochód, lecz nie można zapominać o tym, że kierowca musi mieć dokument od ponad roku i mieć skończone 21 lat.

Jak postępować w razie kolizji wypożyczonym samochodem SIP s.c.?

Należy niezwłocznie wezwać policję i poinformować o tym fakcie przedstawiciela firmy SIP s.c., który poinformuje co dalej w takiej sytuacji robić. Nie można zapominać o takich oczywistych sprawach jak zabezpieczenie miejsca wypadku/stłuczki, spisaniu wszystkich danych osób uczestniczących w wypadku oraz ich pojazdów. PAMIĘTAJMY ABY NIGDY NIE SPISYWAĆ OŚWIADCZENIA O SPOWODOWANIU STŁUCZKI- ZAWSZE WZYWAJMY POLICJĘ!

Translate »